Ulubione gry komputerowe
Niektórych osób do gier komputerowych nie trzeba przekonywać. Wręcz przeciwnie, czasem trzeba zapalonych gamerów nakłaniać do odejścia od monitora. Spora grupa osób jednak uważa, że na gry już nie ma czasu lub że wyrosła z tej formy rozrywki.
Jedno i drugie najprawdopodobniej nie ma wiele wspólnego z prawdą. Być może dawniej lubiłeś dużo grać, ale musiał przestać z powodu dużej liczby obowiązków zawodowych i rodzinnych? Nie wahaj się sięgnąć po pada, gdy tylko będziesz miał chwilę czasu, a za oknem będzie brzydko lub wyjątkowo zimno. Średni wiek graczy z roku na rok jest coraz wyższy.
Wniosek jest z tego bardzo prosty. Przekonanie, że gry są dla dzieci, czy nawet nastolatków jest mitem. Po prostu pierwsze dobre tytułu liczą sobie maksimum dwadzieścia lat.
Nic więc dziwnego, że tak mało jest graczy czterdziestolatków. Za kolejne dwie dekady jednak z pewnością będzie ich całe mnóstwo. Po gry oczywiście warto sięgać w rozsądnych ilościach i wtedy, gdy na co dzień nie spędzamy wiele czasu przed komputerem.
Granie przez kilka godzin po połowie dnia przed biurowym pecetem? To nie najzdrowszy pomysł. Wówczas lepiej wieczorem iść pobiegać, jeśli pogoda jest sprzyjająca. Za to jesienne i zimowe popołudnia znacznie bardziej sprzyjają wirtualnej rozrywce.
Wbrew pozorom gry mają też wiele pozytywnym skutków – przede wszystkim dla funkcjonowania umysłu. Łatwiejsze rozwiązywanie skomplikowanych problemów, skuteczniejsze tzw. przetwarzania wielowątkowe czy lepszy refleks to najważniejsze z nich.
Kategorie artykułów
Polecane artykuły
Radioterapia – miejscowe leczenie nowotworów
Promieniowanie ma wiele zastosowań, w różnych dziedzinach naszego życia. Również w medycynie wykorzystuje się energię promienistą do leczenia, diagnozowania wielu schorzeń. W przypadku nowotworów możliwe jest zastosowanie takiej terapii, z dość dobrym efektem. Promieniowanie rentgenowskie, to nie je
Wyzysk pracowników w przemyśle odzieżowym
Coraz więcej organizacji zwraca uwagę konsumentów na świadome kupowanie odzieży. Od dawna wiadomo, że nawet najbardziej znane marki, takie jak H&M, Zara, Tommy Hilfliger szyją swoje kolekcje w fabrykach w Azji. Niestety, ale w tamtejszych fabrykach mocno praktykowany jest wyzysk pracowników i niskie