Sposób na cellulit – elektrostymulacja mięśni

Jaki jest skuteczny sposób na cellulit? To może być elektrostymulacja mięśni głównych, największych partii mięśniowych, na wysokiej intensywności, która gwarantuje świetne efekty oraz podnosi metabolizm.

Metabolizm a cellulit

Zgodnie z badaniami prowadzonymi przez Niemiecką Akademię Wychowania Fizycznego w Kolonii (German Sport University Cologne) czterech na pięciu Niemców chciałoby zrzucić wagę, zbudować tkankę mięśniową i schudnąć w innych miejscach. Dla wielu ludzi te kwestie są priorytetowe! Każdego roku pojawia się mnóstwo nowych diet wyszczuplających, a większość z nich zawodzi z powodu braku ruchu, codziennego stresu i efektu jo-jo. Skutek to utrata tkanki mięśniowej, słaba tkanka łączna, cellulit oraz tzw. boczki. Pojawia się rezygnacja i kapitulacja zamiast pięknych ciał i wyższej jakości życia. Jednak jest wyjście z tej sytuacji. Skuteczne kształtowanie ciała dzięki elektrostymulacji 21’speedbodytec-Miha Bodytec.

Jak działa metabolizm?

Suma wszystkich fizycznych i biochemicznych procesów zachodzących w naszym ciele to metabolizm. Procesy te przetwarzają pokarm, dzięki enzymom i hormonom. Budują jak i niszczą kości, mięśnie oraz pozostałe tkanki. Dlatego też, możemy podzielić metabolizm na procesy tworzące (anabolizm) i niszczące (katabolizm).
Zapotrzebowanie na energię czyli suma procesów metabolicznych, składa się z trzech części:

1. Poziom energii w spoczynku (podstawowy poziom metaboliczny).

2. Po spożyciu jedzenia.

3. W czasie wysiłku fizycznego.

W spoczynku, tak jak w czasie wysokiej aktywności fizycznej, ciało potrzebuje energii, aby podtrzymywać niezbędne funkcje życiowe. Energia ta jest nazywana podstawową przemianą materii.

Cellulit nazywany „pomarańczowa skórka” to największe utrapienie kobiet.
Dlaczego kobiet…?
Kiedy u mężczyzn tkanka łączna splata się z włóknami kolagenowymi, u kobiet włókna te ułożone są równolegle. Przez to tkanka łączna u kobiet jest słabsza i bardziej elastyczna. To powoduje większe magazynowanie się tłuszczu na pośladkach oraz udach. Komórki tłuszczowe wywierają ciśnienie na tkankę łączną przez co tworzą się mało atrakcyjne zagłębienia. Powodem tego są złogi metaboliczne, które są efektem nadwagi, złego odżywiania, braku ćwiczeń, alkoholu, nikotyny czy zmian hormonalnych (np. podczas ciąży).

Jaki jest sposób na cellulit i jak się go pozbyć …?

Mięsień to elektrownia, która daje energie z palenia kalorii. Idąc tym tropem rozumiesz, że im więcej mięśni zbudujesz tym więcej kalorii będziesz palił. Dlatego kompleksowy trening w którym aktywujesz najwięcej partii mięśniowych będzie powodował największe potrzeby energetyczne ( podstawowa przemiana materii – BMR). Mięśnie wysyłają oraz odbierają informacje wpływające na metabolizm. Jednymi z przekaźników są interleukina-6 oraz interleukina-15, które przyspieszają metabolizm glikogenu mięśniowego. Dzięki temu, glukoza z krwi będzie docierała do mięśni efektywniej, gdzie zostanie przerobiona na energię zamiast zmagazynować się w formie tłuszczu.

 

By | 2017-03-31T13:13:06+00:00 Marzec 31st, 2017|EMS|0 komentarzy

Zostaw komentarz